GAZETKA

Gazeta "Zdrowe Nogi" Nr: 30

Pobierz pdf
WstępPaznokcie – odbicie naszego zdrowiaPrawidłowy rozwój i pielęgnacja stóp małego dzieckaProfesjonalny gabinet pielęgnacji stóp – niezbędne inwestycje i wyposażenieZmiany w obrębie płytki paznokciowej wywołane urazamiJak zadbać o kondycję zimą?PEELING: regulowanie procesów odnowy komórkowej w naskórkuProfesjonalna pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym – zabieg złuszczający do korygowania niedoskonałości skórnych.Czy stopy zdradzają nasz charakter?

Czy stopy zdradzają nasz charakter?
 


W kulturach wschodu panuje przekonanie, że stopy są najważ­niej­szą częścią organizmu, a naciskając je w odpowiednich miejscach możemy zaradzić większości chorób.

Jakie emocje i cechy charakteru możemy wyczytać z na­szych stóp?
SMUTEK – osoby przygnębione stawiają cały ciężar ciała na przedniej części stopy. Często więc występują u nich zgrubienia
i przebarwienia na dużym palcu.
ODPOWIEDZIALNOŚĆ – jeśli porównując podeszwę stopy
z miejscem trochę powyżej łokcia skóra stopy jest bardziej żółta, oznacza to, iż jesteśmy zbyt nerwowi i zapewne przyjmujemy na siebie zbyt dużą odpowiedzialność. Jeśli natomiast stopa jest jaśniejsza – oznaczać to może zmęczenie.
ZDENERWOWANIE – jeśli jesteśmy zdenerwowani, duży palec naszej stopy czerwieni się.
BYCIE LIDEREM – im dłuższy jest drugi palec, tym większe cechy przywódcze wykazuje dana osoba.
DZIECINNOŚĆ – jeśli piąty palec jest malutki, oznacza to, iż jego posiadacz przejawia zachowania dziecinne, przeważnie cechuje go duże poczucie humoru i dystans do świata.
SZEROKA STOPA – jej właściciel nie może usiedzieć w miejscu. Często najpierw „robi”, potem „myśli”.
PALCE ZMNIEJSZAJĄCE SIĘ STOPNIOWO – ich właściciel zapewne jest bardzo praktyczny i zrównoważony. Zawsze stara się dokończyć to, co zaczął. Jest z reguły dobrym i wyrozumiałym przyjacielem.
DŁUGA I WĄSKA STOPA – jej właściciel lubi być rozpieszczany.

źródło: The Daily Telegraph