GAZETKA

Gazeta "Zdrowe Nogi" Nr: 30

Pobierz pdf
WstępPaznokcie – odbicie naszego zdrowiaPrawidłowy rozwój i pielęgnacja stóp małego dzieckaProfesjonalny gabinet pielęgnacji stóp – niezbędne inwestycje i wyposażenieZmiany w obrębie płytki paznokciowej wywołane urazamiJak zadbać o kondycję zimą?PEELING: regulowanie procesów odnowy komórkowej w naskórkuProfesjonalna pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym – zabieg złuszczający do korygowania niedoskonałości skórnych.Czy stopy zdradzają nasz charakter?

PEELING: regulowanie procesów odnowy komórkowej w naskórku
 


W zależności od intensywności i wybranej metody, usuwana jest warstwa rogowa na­skórka, a nawet głębsze warstwy.
Naturalne złuszczanie naskórka może zachodzić jako proces fizyczny (skóra bez przerwy narażona jest na otarcia) lub enzymatyczny (poprzez istnienie szeregu enzymów niszczących silne wiązania des­mosomowe). Wraz z wiekiem, synteza
enzymów oraz proces złuszczania ulegają zahamowaniu, przez co komórki nadmiernie się kumulują. Spowalnia się również ich proliferacja, co daje zauważalny efekt starzenia się skóry.

Peelingi możemy podzielić na: mecha­ni­czne (np. mikro­der­mabrazja czy peeling ziarnisty), chemiczne (np. AHA, BHA, re­zor­cyna) oraz biolo­gi­czne (kwas re­tinowy). Istotna jest rów­nież głębokość wyko­nanego peelingu, ponie­waż określa ona stopień regeneracji skóry. Zabieg Derma Peel jako pierwszy spośród europejskich marek kosmetycznych, wy­ko­rzystuje kombinację 5 technik złuszczania w jednym zabiegu:
- fizycznego ścierania,
- mikrodermoabrazji ultradźwiękowej (z aparaturą),
- złuszczania chemicznego,
- złuszczania enzymatycznego,
- czynnika biologicznego.

Derma peel profesional pack jest stosowa­ny w następujących przypadkach:
- skóra bardzo zrogowaciała (hiperkeratoza),
- skóra tłusta z bardzo wyraźnymi rozszerzonymi porami,
- skóra ze znacznymi objawami starzenia (elastoza słoneczna),
- skóra z pozostałościami po trądziku,
- skóra z przebarwieniami.

Częstotliwość stosowania zależy od ro­dza­ju cery, rekomenduje się harmonogram w zależności od problemu.
- Zalecana jedna sesja co 15 dni.
- Nie należy wykonywać więcej niż 4 do 6 sesji z rzędu.
- W przypadku bardzo opornych cer zaleca się powtórzenie cyklu co trzy lub cztery miesiące.

Opis Profesjonalnego zabiegu złuszcza­ją­cego Derma Peel:
1. Demakijaż twarzy, szyi i dekoltu.
2. Nałożyć na twarz, szyję oraz dekolt Żel peelingujący z diamentowymi drobinkami, który doskonale oczyszcza, wygładza i od­nawia skórę.
3. Po zmyciu żelu, twarz spryskujemy Balansującym sprayem do twarzy. Jest to bioaktywna substancja, która zwiększa tolerancję skóry na ból, przez co zmniej­sza uczucie pieczenia i swędzenia. Dodatkowo, redukuje zaczerwienienia.
4. Mieszamy dwie ampułki: pierwsza z 3% kwasem cytrynowym i 12% glikolowym – pH 4,5 – jest to Kwasowy faktor pe­eli­ngu­jący faza 1, druga Enzymatyczny faktor peelingujący faza 2, to mieszanka proteazy i lizozymu. Alfa-hydroksykwasy posiadają dużą zdolność penetracji oraz zwiększają aktywność enzymów, które degradują wią­zania desmosomowe. Dodatkowo, bardzo dobrze przyciągają wodę, dzięki czemu nawilżają skórę. Lizozym natomiast, sty­mulując proliferację komórek, aktywuje zdolności regeneracyjne.
5. Po zmyciu ampułek, kolejny raz na­k­ła­damy na twarz Balansujący spray do twarzy.
Na zakończenie, na twarz, szyję oraz de­kolt nakładamy neutralizującą maskę z hydro­li­zowaną keratyną. Profesjonalny zabieg złuszczający Derma Peel można uzupełnić o Zaawansowany Zestaw Złuszczający lub o Zaawansowany Zestaw Wybielający.

mgr Monika Rekows